College of
Human
Medicine

Conflict of Interest Committee Roster

August 16, 2020 – August 15, 2021

Elected Members

  • Jamie Bernard, PhD (Pharmacology and Toxicology)
    Term expires 8/15/2021
    1st term
  • Daniel Campbell, PhD (Pediatrics & Human Development)
    Term expires 8/15/2022
    1st term
  • Jonathan Hardy, PhD (Microbiology & Molecular Genetics)
    Term expires 8/15/2022
    1st term
  • Bryan Judge, MD (Emergency Medicine)
    Term expires 8/15/2021
    1st term

Appointed Members

  • Bradley Riley, MD (Emergency Medicine)
    Term expires 8/15/2021
    1st term

Staff Representatives

  • Narayanan Parameswaran, PhD, Interim Associate Dean, Faculty Affairs & Development
  • Donna Mulder, Director, Faculty Affairs & Development

Meetings:

Scheduled as needed.

Note:

  • The term of office for members will be two years.
  • Members may not serve on a standing committee for more than six consecutive years.